morderca bez twarzy - okładka

Morderca bez twarzy

Cykl: Kurt Wallander (Tom 1)

Ocena:
7.6/10

Opis: Zimna noc na szwedzkiej prowincji. W wiejskim domku, w brutalny sposób, zostaje zamordowane starsze małżeństwo. Jedyną wskazówką są ostatnie słowa wypowiedziane przed śmiercią przez kobietę. Sugerują one, że za mordem stoją cudzoziemcy. Informacja przedostaje się do mediów co wywołuje falę antyimigranckich nastrojów.

Psy z Rygi - okładka

Psy z Rygi

Cykl: Kurt Wallander (Tom 2)

Ocena:
7.7/10

Opis: W pontonie, na szwedzkim wybrzeżu, zostają odkryte dwa ciała. Obrażenia wskazują, że ofiary przed śmiercią były w nieludzki sposób torturowane. Bez żadnych świadków, bez motywu ani nawet bez miejsca zbrodni, Kurt Wallander ma wątpliwości czy potrafi rozwiązać tę tajemniczą sprawę, szczególnie, że trop prowadzi do Łotwy.

Biała Lwica - Okładka

Biała lwica

Cykl: Kurt Wallander (Tom 3)

Ocena:
7.9/10

Opis: Morderstwo agentki nieruchomości wygląda jak typowa egzekucja. Pomimo tego nie ma oczywistego podejrzanego. Sprawa, która początkowo wygląda na zbrodnię z miłości, okazuje się wyjątkowo skomplikowana i zmusza Kurta Wallandera do wyjazdu do Republiki Południowej Afryki aby zapobiec zamachowi, który zdestabilizowałby cały kraj.

mężczyzna który się uśmiechał - okładka

Mężczyzna, który się uśmiechał

Cykl: Kurt Wallander (Tom 4)

Ocena:
7.9/10

Opis: Wallander zmaga się z depresją po wydarzeniach w poprzedniej części serii. Jest nawet o krok od opuszczenia szeregów policji. Jednak jego przyjaciel, Sten Torstensson, prosi go o potajemne zbadanie sprawy śmierci jego ojca, który zginął w wypadku samochodowym. Początkowo odrzuca tę propozycję jednak gdy i Sten ginie w podobnych okolicznościach postanawia rozwiązać tę sprawę.

Fałszywy trop - okładka

Fałszywy trop

Cykl: Kurt Wallander (Tom 5)

Ocena:
8.1/10

Opis: Inspektor Wallander jest świadkiem jak młoda kobieta z Dominikany dokonuje samospalenia. W tym samym czasie w Szwecji grasuje seryjny morderca, który poluje na starszych mężczyzn. Brutalnie ich zabija, a następnie zbiera z nich skalp. Czy obie sprawy mogą mieć ze sobą związek?

Piąta Kobieta - Okładka

Piąta kobieta

Cykl: Kurt Wallander (Tom 6)

Ocena:
8.0/10

Opis: Po powrocie z wakacji, Inspektor Kurt Wallander bada makabryczne i starannie zaplanowane morderstwo starszego mężczyzny. W krótkim czasie zostają odnalezione kolejne ciała mężczyzn zamordowanych w podobny sposób. Staje się jasne, że policja ma do czynienia z seryjnym mordercą. Ale jaki związek ze sobą mają jego ofiary?

O Krok - Okladka

O krok

Cykl: Kurt Wallander (Tom 7)

Ocena:
8.2/10

Opis: W noc św. Jana, trójka nastolatków która brała udział w przedstawieniu, zostaje znaleziona martwa na zacisznej łące. Każdy z nich ma tylko jedną ranę postrzałową. Wkrótce potem kolega Wallandera, który miał mu pomóc rozwiązać te sprawę również zostaje znaleziony martwy. Jaki związek mają oba morderstwa?

Zapora - Okładka

Zapora

Cykl: Kurt Wallander (Tom 8)

Ocena:
8.2/10

Opis: W Ystad ma miejsce seria dziwnych incydentów w tym znalezienie martwego mężczyzny przy jednym z bankomatów oraz zamordowanie taksówkarza. Początkowo wydaje się, że to zbrodnie jakich wiele, nie kryjących nic więcej. Innego zdania jest natomiast Inspektor Kurt Wallander.

Nim nadejdzie mróz - Hening Mankel - Okładka

Nim nadejdzie mróz

Cykl: Kurt Wallander (Tom 9)

Ocena:
7.5/10

Opis: Linda Wallander właśnie ukończyła szkolę policyjną i przygotowuje się do rozpoczęcia pracy. W rodzinnym mieście zamieszkuje u swojego autorytarnego ojca. W tym samym czasie policja w Ystad otrzymuje zgłoszenia o podpalonych łabędziach na jeziorze oraz spalonym cielaku. Niedługo potem jedna z kobiet zostaje znaleziona martwa. Kurt Wallander z pomocą swojej córki będzie musiał rozwiązać kolejną sprawę.

Niespokojny człowiek - okładka

Niespokojny człowiek

Cykl: Kurt Wallander (Tom 10)

Ocena:
8.0/10

Opis: Inspektor Kurt Wallander bada zniknięcie emerytowanego oficera marynarki wojennej Hakana von Enke, który jest również teściem jego córki. Szybko okazuje się, że sprawa ociera się o szpiegowski skandal, który swój początek ma jeszcze w czasach Zimnej Wojny.

Reka - Okładka

Ręka

Cykl: Kurt Wallander (Tom 11)

Ocena:
8.1/10

Opis: Po przeprowadzce na obrzeża Ystad, Wallander podczas jednego ze spacerów potyka się o wystającą z ziemi rękę. Inspektor rozpoczyna śledztwo, które sięgnie aż do czasów II wojny światowej. Opowiadanie, w którym głównym bohaterem jest Kurt Wallander. Poczałkowo opublikowane jedynie w Holandii, a akcja jego dzieje się tuż po wydarzeniach w “Niespokojny człowieku”.

Piramida - Okładka

Piramida

Cykl: Kurt Wallander (Opowiadania)

Ocena:
7.9/10

Opis: Zbiór pięciu opowiadań, które skupiają się na początkach pracy Wallandera w policji. Akcja pierwszego z nich ma miejsce w 1979 roku, natomiast ostatniego dwadzieścia lat później.