Długo musieliśmy czekać na zapowiedź nowej książki norweskiego autora ale w końcu się doczekaliśmy. Dokładnie w ostatni dzień czerwca, polski wydawca oznajmił, że we wrześniu 2021 swoją premierę w Polsce będzie mieć nowa książka Jo Nesbø. O czym będzie? Jaki będzie mieć tytuł? I kiedy dokładnie  jej premiera?

Już we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się pierwsze plotki świadczące, że Nesbø planuje wydać książkę, która miałaby stanowić odrębną, samodzielną historię. Portale filmowe przekazały informację jakoby Amazon miał wykupić prawa do ekranizacji niewydanej jeszcze książki. Po blisko roku plotki się potwierdziły, a przynajmniej częściowo. Bo faktycznie Nesbø napisał książkę, która będzie zbiorem trzech niezależnych opowiadań.

Zazdrość – Nowa książka Nesbø

Pierwsze z nich przenosi nas do Aten, gdzie śledczy zostaje wezwany aby zbadać zaginięcie niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. Policjant prowadzący śledztwo już nie raz w swojej karierze rozwikłał sprawę morderstwa, gdzie głównym motywem była zazdrość. Czy i tym razem będzie tak samo?

Drugie historia opowiada o kierowcy taksówki, który na tylnym siedzeniu samochodu znalazł kolczyk, łudząco podobny do tego, który kupił swojej żonie. Ale skąd by się tam miał wziąć? Niebezpieczne pytanie szczególnie biorąc pod uwagę, że samochód, w którym znalazł biżuterii, należy do jego szefa.

Kolejna historia opowiada o pasażerce lecącej z Nowego Jorku do Londynu. Kobieta postanawia rozstać się ze swoim życiem po tym jak dowiedziała się, że mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką. Czy rozmowa z osobą, która siedzi obok niej może zmienić jej decyzję?

To co łączy wszystkie trzy historie to bohaterowie doświadczający gwałtownych uczuć. Jo Nesbø w charakterystyczny dla siebie sposób konfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady. I jak zawsze zaskakuje.

Kiedy nowa książka Jo Nesbo?

Zazdrość swoją premierę będzie mieć 15 września 2021, a przedpremierowo może ją nabyć już dzisiaj. Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Dolnośląskie.

Nieco rozczarowani mogą się czuć fani Harry’ego Hole. Premiera “Zazdrości” oznacza, że na kolejny tom przygód z norweskim komisarzem przyjdzie nam czekać kolejne miesiące. Przypomnijmy, że do tej pory zostało wydanych 12 tomów z Harrym Hole. Ostatni Nóż miał swoją premierę w 2019 roku. Czy była to ostatnia część cyklu? Póki co Nesbø nigdy nie potwierdził kontynuacji serii z Harrym Hole i tom 13 jest póki co jedynie w sferze domysłów.