Październik obfitował w zapowiedzi ekranizacji prozy Jo Nesbø. Ledwie kilka tygodni temu usłyszeliśmy o plotce (ciągle oficjalnie nie potwierdzonej) o powstaniu nowego filmu, na podstawie książki, która jeszcze nie została wydana, a tymczasem pojawiła się kolejna informacja. Wg. amerykańskiego portalu Deadline, HBO Max złożyło zamówienie na powstanie serialu, który ma być adaptacją książki “Syn”.

Z serialem mają być związani Jake Gyllenhaal (Zodiak, Labirynt), Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Diuna) oraz producenci Westworld – Jonathan Nolan i Lisa Joy.

Syn” to bestsellerowa powieść Jo Nesbø osadzona w brutalnej rzeczywistości Oslo. Głównym bohaterem jest Sonny Lofthus, uzależniony od opioidów wiezień, odsiadujący wyrok za dwa zabójstwa, których nie popełnił. Lofthus stoczył się na dno, po tym gdy dowiedział się, że jego ojciec, policjant, został oskarżony o korupcję i odebrał sobie życie. W więzieniu dowiaduje się, że nie popełnił samobójstwa, a odpowiedzialna za jego śmierć jest mafia. Dowiadując się o tym, ucieka z więzienia i próbuje znaleźć odpowiedzialnych za śmierć swojego ojca.

Czy taka obsada oraz literacka baza to gwarancja sukcesu? Przekonamy się zapewne nie szybciej niż przed 2022 rokiem.

Jest to druga zapowiedź ekranizacji książek Jo Nesbø w ostatnim czasie. Co ciekawe ekranizacje omijają serię z Harrym Hole. Czyżby nieudany “Pierwszy śnieg” w reżyserii Tomasa Alfredsona skutecznie zniechęcił producentów do zmierzenia się z tym bohaterem?

źródło: Deadline