W ostatnich dniach, zaskakującą informację przekazały portale filmowe. Wg. nich Amazon Studio oraz studio Makeready pracują nad ekranizacją nowej powieści Jo Nesbø… powieści która oficjalnie nie została jeszcze zapowiedziana! Jej tytuł to “The Jealousy Man”, a za jej reżyserię ma odpowiadać William Oldroyd (“Lady. M”).

Pierwsze opisy fabuł sugerują, że akcja powieści będzie się rozgrywać na odizolowanej od reszty świata greckiej wyspie. Bohaterami będzie dwójka braci zaangażowana w brutalny trójkąt miłosny, oraz detektyw, tytułowy Zazdrosny Mężczyzna.

Ten krótki opis przypomina historię, która została opisana w dopiero co wydanej książce Jo Nesbø – “Królestwo“. To właśnie tam mamy do czynienia z odizolowanym od reszty świata miejscem (mała wioska Os w norweskich górach) i toksycznym trójkątem miłosny między dwójką braci, a kobietą, Czy więc ekranizacja Amazona faktycznie będzie dotyczyć niewydanej jeszcze książki norweskiego pisarza? Czy będzie tylko luźną adaptacją “Królestwa”? Przekonamy się w najbliższych miesiącach. Póki co, sam autor w żaden sposób nie skomentował tych przecieków.

Za scenariusz ekranizacji miałyby odpowiadać Robert Bentivegn. Obsada aktorska nie jest jeszcze znana.

We wrześniu bieżącego roku ukazała się najnowsza książka mistrza skandynawskiego kryminału Jo Nesbø. “Królestwo” to historia pełna tajemnic dziejąca się na norweskiej prowincji. Powrót jednego z braci odsłania ukrywane przez lata sekrety rodzinne.

Pisarz jest jednak znany przede wszystkim ze swojego cyklu z Harrym Hole. Jedna z jego część, “Pierwszy śnieg”, została w 2017 roku zekranizowana.

źródło: imdb.com, własne