Już w najbliższą środę – 24 kwietnia 2019 roku – premierę będzie miała nowa książka Larsa Keplera – “Łazarz“. Jest to siódma część, w której głównymi bohaterami będą Joona Linna oraz Saga Bauer. Tym razem będą musieli się zmierzyć z przeciwnikiem, który jak się wydaje nie żyje. Jednak odnalezione zwłoki w zamrażarce jednego z mieszkań w Oslo, a następnie zabójstwo w Rostcoku w Niemczech, wskazują, że stary przeciwnik powrócił i w niebezpieczeństwie znajdują się wszyscy, którzy chcieli mu w przeszłości przeszkodzić.

Lars Kepler to pseudonim pod, którym kryje się małżeństwo Alexandry Coelho Ahndoril i Alexandra Ahndoril. Są twórcami obecnie jednej z najpopularniejszych serii kryminalnych ze Skandynawii. Ich książki sprzedały się do tej pory w kilkunastu milionach egzemplarzy. Początkowo para nie chciała ujawniać swojej prawdziwej tożsamości. Jednak dziennikarze szybko odkryli kto kryje się pod tym pseudonimem.

Joona Linna jest funkcjonariuszem Sztokholmskiej policji. Pomimo często niekonwencjonalnych metod, zdobył szacunek swoich kolegów. W przeszłości musiał zmierzyć się z olbrzymią tragedią, która go spotkała. Stracił swoją ukochaną żonę i córkę. Te wydarzenia bardzo mocno na niego wpłynęły, uważa że jest skazany na samotność. Jest osobą empatyczną co pozwala mu w inny sposób patrzeć na sprawców przestępstw, dzięki czemu dostrzega w nich to czego inni funkcjonariusze nie są wstanie.

Nowa książką Larsa Keplera zostanie wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie., a za tłumaczenie odpowiada Maciej Muszalski. “Łazarz” to najlepiej sprzedająca się książka w Szwecji w 2018 roku.