Długo musieliśmy czekać na kolejne szczegóły dotyczące najnowszej książki Jo Nesbø. Na szczęście, po ośmiu miesiącach milczenia autora, w końcu wiemy coś nowego. Poznaliśmy odrobinę więcej szczegółów na temat samej fabuły powieści, znamy jej okładkę oraz dokładną datę premiery. Książka znajduje się również już w przedsprzedaży.

Nóż – Nowa książka Jo Nesbø

“Nóż” to 12 tom, w którym głównym bohaterem jest Harry Hole. Nowa książka Jo Nesbø będzie mieć swoją premierę 19 czerwca 2019 czyli miesiąc wcześniej niż to było pierwotnie planowane.

Będzie to oczywiście kontynuacja wydarzeń, które miały miejsce w poprzedniej części. Harry Hole po raz kolejny znalazł się na zakręcie w swoim życiu. Wrócił do picia, jego żona Rakel wyrzuciła go z domu i musiał powrócić do swojego starego mieszkania na Sofies gate. Gdy pewnego dnia budzi się z olbrzymimi kacem, zauważa na swoich dłoniach ślady krwi. Jednak nie jest sobie wstanie przypomnieć skąd się one wzięły ani nawet co robił minionej nocy.

Rozstanie z Rakel oraz wydarzenia związane z poprzednią sprawą, były dla Harry’ego wyjątkowo trudno. Jednak los zgotował mu kolejny koszmar. Policjant będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze starym wrogiem, który niedawno opuścił wiezienie po odbyciu kary, ale również z najgroźniejszym przeciwnikiem czyli samym sobą.

??"NÓŻ" Jo Nesbø ??Kochani! Nadszedł ten moment!! Wyczekiwana przez wszystkich premiera 12 tomu z Harrym Hole już ‼️19 CZERWCA‼️ Taki mały prezent od zajączka??A poniżej pozdrowienia od Nesbø – specjalnie dla Was ?

Gepostet von Jo Nesbo Polska am Freitag, 19. April 2019

Dwa lata temu usiadłem i zacząłem zastanawiać się nad najokropniejszą rzeczą jaka mogła by wydarzyć się w życiu naszego głównego bohatera. Wpadłem na jedną odpowiedź i podążyłem jej tropem. Byłem trochę przerażony bo choć byłem już brutalny dla Harry’ego, to nigdy nie aż tak. Jednak nie wydaje mi się żeby moim zadaniem jako autora było zadowalanie czytelników lub samego siebie. To raczej powaga historii, tragedia bo przecież historia Harry’ego Hole jest tragedią, więc pewnych sytuacji się po porostu nie uniknie. I musiałem za tym podążyć, bo jest pewna wewnętrzna logika w historii Harry’ego, do której musiałem się w pewnym sensie dostosować.

Jo Nesbø to najpopularniejszy autor powieści kryminalnych ze Skandynawii. Jego książki sprzedały się w ponad 33 milionach egzemplarzy oraz zostały przetłumaczone na 40 języków. Jest znany przede wszystkim ze swojej serii z Harrym Hole. Za swoją debiutancką powieść “Człowiek nietoperz” otrzymał nagrodę Szklanego Klucza. Poza książkami kryminalnymi, Nesbø jest autorem książek dla dzieci z Doktorem Proktorem.