Dopiero co rozpoczął się Nowy Rok, a już pojawiły się pierwsze informacje o nowej książce Królowej skandynawskiego kryminału! Przypomnijmy, najnowsza książka Läckberg miała swoją premierę w kwietniu 2019 roku. “Złota klatka” opowiadała historię Faye, młodej kobiety, która całe swoje życie podporządkowała mężowi. Gdy postanawia w końcu uwolnić się z tytułowej klatki, rozpoczyna straszliwą walkę nie tylko o swoje życie ale przede wszystkim o życie swoje córki.

AKTUALIZACJA 17 LIPCA

Podobnie jak to miało miejsce przy okazji premiery “Złotej klatki”, również i teraz, wydawnictwo Czarna Owca oraz sieć Empik, przygotowały specjalną, białą okładkę książki.


AKTUALIZACJA 16 CZERWCA

Wydawnictwo Czarna Owca ogłosiło, że polska premiera najnowszej książki Läckberg będzie mieć miejsce 16 września.

AKTUALIZACJA 28 STYCZNIA

28 stycznia, Camilla Läckberg na swoim fanpage’u, ujawniła nieco więcej szczegółów na temat nowej książki. Przede wszystkim poznaliśmy jej tytuł – Wings of silver. “Srebrne skrzydła” to dalsza cześć losów Faye, która jak się wydaje osiągnęła wszystko co zamierzała: jej firma kwitnie, a były mąż znajduje się w więzieniu i nie może jej skrzywdzić. Ale jest jeszcze jeden człowiek, który uczynił jej życie piekłem. Przez wiele lat cierpiała przez swojego ojca. Teraz gdy jest wystarczająco silna, chce przekroczyć kolejną granicę.

Camilla Läckberg - WIngs of silvers - featured post

Szwedzka okładka najnowszej książki Camilli Läckberg

Nowa książka Läckberg 2020. Kiedy premiera?

Co wiemy na jej temat? Póki co nie wiele. Jedyną pewną informacją na ten moment jest, że będzie to kontynuacja “Złotej klatki”. Poznamy dalsze losy Faye oraz jej najbliższych. Czy na dobre uda jej się uwolnić od mężczyzny, którego znienawidziła? Co z jej córką? Początkowo polski wydawca informował, że premiera może mieć miejsce już w lipcu bieżącego roku. Informacje te niestety nie potwierdziły się i na najnowszą książkę szwedzkiej autorki będziemy musieli poczekać do 16 września. Zapowiedź drugiej części cyklu z Faye oznacza, że perspektywa kontynuacji Sagii o Fjällbace, czyli 11 tom tej serii, mocno się oddaliła. Wiemy, że kolejna część na pewno powstanie, sama autorka w jednym z wywiadów podkreślała, że ma w głowie zarys historii, a jej prawdopodobny tytuł to “Kukułcze jajo”.

Nie pamiętasz jak zakończyła się Złota klatka, a chciałbyś sobie przypomnieć? Na nordicnoir.pl znajdziesz dokładny opis tej książki wraz z jej streszczeniem.

Camilla Läckberg to szwedzka autorka książek kryminalnych. Olbrzymią popularność przyniosła jej Saga o Fjällbace, dziesięciotomowy cykl, w którym głównymi bohaterami są dziennikarka i pisarka Erika Falk oraz policjant Patrik Hedström. Czytelnicy na całym świecie pokochali tę serię za umiejętne połączenie wątków obyczajowych z ciekawą historią kryminalną.