Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej książki Królowej Szwedzkiego Kryminału. Pierwsi recenzenci już mogą się nią cieszyć, a my w swoje dłonie dostaniemy ją za tydzień, czyli 11 kwietnia. Z tego też powodu, Camilla Läckberg przyjeżdża do Polski i to już 9 maja 2019! Będzie to jej trzecia wizyta w naszym kraju, tym razem fani będą mogli się z nią spotkać w Warszawie. Autorka postanowiła promować swoje najnowsze dzieło jeszcze przed oficjalną premierą. Do tej pory odwiedziła Norwegię oraz Niemcy, a w planach ma jeszcze m.in. Włochy, Hiszpanię, Francję, i oczywiście Polskę.

Polski wydawca pisarki, czyli Wydawnictwo Czarna Owca, poinformował że spotkanie z fanami będzie miało miejsce w Warszawie, w salonie Empik Junior na ulicy Marszałkowskiej, o godzinie 18. Wstęp wolny

Camilla Lacgberg, Warszawa, spotkanie z fanami

źródło: facebook.com/camillalackberg/

Złota Klatka – opis fabuły

Złota Klatka to thriller psychologiczny, który opowiada o kobiecie o imieniu Faye. Jest ona młodą, inteligentną osobą, która jak się zdaje, ma w życiu wszystko: kochającą córeczkę Julienne, przystojnego męża Jacka, luksusowy apartament w prestiżowej dzielnicy Sztokholmu. Jednak to, co na pierwszy rzut oka wydaje się sielanką, wcale takie nie jest. Życie kobiety polega na ciągłym zadowalaniu męża. Czuje, że marnuje swoje życie, podporządkowując własne ambicje na jego rzecz.

Jednak pewnego dnia, Jack wraz z Julienne nie wracają z rejsu, a w mieszkaniu policja odnajduje kałużę krwi. Podejrzenie spada na męża Faye. Czy przez całe ich wspólne życie coś przed nią ukrywał? Czy zabił ich córkę? Życie kobiety już nigdy nie będzie wyglądać tak samo.

Camilla Läckberg spotkanie z czytelnikami

Camilla Läckberg to bezsprzecznie najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych ze Skandynawii. Jej książki przetłumaczone zostały na kilkanaście języków i ukazały się w ponad 35 krajach. Pomimo, że już od dziecka przejawiała talent do pisania opowieści kryminalnych, to zdecydowała się na studia związane z ekonomią, a później na pracę w sektorze finansowym. Jednak szybko odkryła, że to nie jest to, czemu by chciała poświęcić swoje życia. Rozpoczęła kurs dla początkujących pisarzy, a jego efektem był jej debiut literacki Księżniczka z lodu. Od tego momentu kariera szwedzkiej autorki potoczyła się błyskawicznie. Kolejne tomy Sagi o Fjällbace przysporzyły jej rzesze fanów na całym świecie. Jej powieści stały się atrakcyjne nie tylko dla czytelników powieści kryminalnych, ale również dla osób, dla których wątek obyczajowy jest w książce równie ważny.

Poza książkami kryminalnymi, Läckberg  jest również autorką serii dla dzieci „Super Charlie” oraz napisała dwie książki kucharskie.

Ostatnie spotkanie autorskie pisarki miało miejsce w Krakowie w 2017 roku podczas Międzynarodowych Targów Książki.

źródło: własne, Wydawnictwo Czarna Owca