Nowa książka Camilli Lackberg

Po blisko półtora roku od premiery ostatniej części Sagi o Fjällbace, Camilla Läckberg zapowiedziała na swoim profilu Facebookowym wydanie nowej książki. Jej tytuł to “Złota klatka“. Jedyne co wiemy na jej temat to, to że jej główną bohaterką będzie Faye. Kobieta o silnej i skomplikowanej psychice, a sama powieść będzie thrillerem psychologicznym o zdradzie, zemście i zadośćuczynieniu. Złota klatka to przebojowa opowieść o kobiecie, która została oszukania i wykorzystana ale udało jej się przejąć kontrolę nad własnym losem. Idealny mąż, ukochana córka, luksusowy apartament w najpiękniejszej części Sztokholmu. Ale mroczne wspomnienia wychowania w Fjällbacka ścigają ją, a ona coraz bardziej zamyka się w złotej klatce. Kiedyś była silną kobietą z ambicjami ale ze względu na swego męża zrezygnowała ze wszystkiego, a kiedy ją zdradził cały świat Faye oszalał. Nagle nie zostało jej nic poza zaplanowaniem zemsty…

Kiedy premiera?

Światowa premiera najnowszej książki Camilli Läckberg będzie miała miejsce 11 kwietnia 2019 roku i również w Polsce tego dnia zostanie wydana. Odpowiedzialne za to będzie tradycyjnie Wydawnictwo Czarna Owca.

Co dalej z Sagą o Fjallbace?

Już wcześniej w wywiadach autorka podkreślała, że Czarownica będzie ostatnią częścią tej serii, i że przez najbliższy czas nie należy spodziewać się jej kontynuacji.

Saga o Fjällbace to bestsellerowa seria, która przyniosła rozgłos autorce nie tylko w Szwecji ale również poza jej granicami. Miliony czytelników na całym świecie pokochały ją za ciekawe połączenie wątków obyczajowych z kryminalnymi. Olbrzymi wpływ na sukces sagi miała również para głównych bohaterów – Erica Falck i Patrik Hedström oraz pozostali policjanci z komisariatu w Tanumshed.

 

AKTUALIZACJA – 24 Luty

Przedsprzedaż oraz cena

W lutym Złota klatka pojawiła się w przedsprzedaży w pierwszych księgarniach. Jej cena wynosi między 22 a 40zł. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że książka ta będzie mieć 400 stron. W dodatku wszystko wskazuje na to, że książka będzie sprzedawana z okładką w dwóch wariantach kolorystycznych – zwykłej, szarej oraz różowej, która póki co jest dostępna jedynie w salonie EMPIK.