Fani norweskiego pisarza nie będą musieli długo czekać na kolejną jego książkę. Dopiero co mogliśmy zapoznać się z jego zbiorem opowiadań, a już został zapowiedziany kolejny. Zemsta, bo taki tytuł będzie nosić nowa książka Jo Nesbø, to ponownie zbiór kilku krótkich historii.

Książka swoją premierę będzie mieć już 23 lutego 2022 roku. Wydawcą norweskiego pisarza będzie tradycyjnie Wydawnictwo Dolnośląskie. O czym będą nowe historie?

Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje?

Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy uda mu się usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno?

Podczas gdy zamożne elity czekają na ewakuację, zwykli obywatele walczą na ulicach o przetrwanie. Tak prezentuje się Ameryka po wyniszczającej pandemii. Czy w tym świecie ktoś przestrzega jeszcze prawa?

Bohaterowie zbioru opowiadań “Zemsta” stają przed niezwykle trudnymi wyborami. Autor z wirtuozerią odmalowuje mroczne wizje przyszłości, w których sprawiedliwość rządzi się swoimi zasadami.

To nie jedyna dobra informacja dla miłośników prozy Norwega. W niedawnym wywiuadzie dla norweskiej gazety VG potwierdził on infomracje, że pracuje, nad nową książką z Harrym Hole.