Oficjalnie potwierdzono, że bestsellerowa seria Jørna Liera Horsta o inspektorze Williamie Wistingu zostanie zekranizowana, a zdjęcia rozpoczną się już w styczniu 2018 roku.

„Wisting” – bo tak będzie nazywał się serial – zostanie nakręcony w norweskich miastach Larvik i Stavern. Pierwszy sezon będzie oparty na dwóch najpopularniejszych częściach serii „Psy gończe” i „Jaskiniowiec”. W rolę głównego bohatera Williama Wistinga, wcieli się aktor Sven Nordin, znany widzom np. z serialu „Valkyrien. Klinika przetrwania” emitowanego w polskiej telewizji.

“Cieszę się z wielkiego entuzjazmu, z jakim spotkał się ten projekt, i że serial „Wisting” stanie się rzeczywistością. Jestem wdzięczny, że Sven Nordin przyjął główną rolę Williama Wistinga. To doskonały wybór. Doskonale do niego pasuje i jest jednym z naszych najlepszych aktorów” – mówi Jørn Lier Horst.

Wisting-Okładka

Producentami serii są Good Company Films i Cinenord, a scenarzyści to Trygve Allister Diesen i Katrine Valen Zeiner. Reżyserem pierwszego sezonu „Wisting” będzie doświadczony Trygve Allister Diesen oraz Katarina Launing.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery serialu, wiadomo natomiast, że premierowo ukaże się w norweskiej sieci VOD Viaplay, norweskim TV3 oraz na niemieckim ARD.