Seria Millennium sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy na świecie! A jej wielki finał, “Ta, która musi umrzeć” będzie mieć swoją premierę 22 sierpnia 2019 roku.

“To, że seria ta jest jednym z największych książkowych sukcesów na świecie, jest faktem od lat. Ale to, że osiągnęła magiczną granicę sprzedaży ponad 100 milionów egzemplarzy, jest czymś fantastycznym i niesamowitym. Taka liczba czytelników to coś oszałamiającego.” – mówi Eva Gedin, wydawca serii Millennium.

Pierwsza książka z trylogii Millennium, “Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, została wydana w 2005 roku. Od razu została olbrzymią niespodzianką w szwedzkiej literaturze kryminalnej. W następnym roku, 2006, ukazała się kontynuacja “Dziewczyna, która igrała z ogniem”, a w 2007 opublikowano trzecią część, “Zamek z piasku, który runął”. Seria Millennium została wydana w innych krajach i praktycznie od razu stała się najlepiej sprzedającymi się tytułami w danym roku. Rok 2009 przyniósł pierwszym film, “Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” z udziałem Noomi Rapace. Dwa lata później “Dziewczynę z tatuażem” wyreżyserował David Fincher.

David Lagercrantz - Ta, która musi umrzeć - okladka

6 tom serii Millennium, który premierę będzie mieć 22 sierpnia 2019

W 2015 roku, kolejną część przygód Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, napisał David Lagercrantz. “Co nas nie zabije”, zostało wydane latem i wzbudziło olbrzymie zainteresowanie ze strony mediów oraz fanów. We wrześniu 2017 roku opublikowano piątą część, którą ponownie napisał Lagercrantz. Pomimo, że obie części wzbudziły mieszane reakcje wśród czytelników, to i tak bardzo dobrze się sprzedały. Tom czwarty i piąty rozeszły się w 14 milionach egzemplarzy, z czego 3 miliony sprzedano w Szwecji.

22 sierpnia 2019 roku ukaże się ostatnia część serii Millennium i ponownie jej autorem będzie David Lagercrantz. Ta, która musi umrzeć” pojawi się w tym samym czasie w 47 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Chinach i oczywiście Polsce.

źródło: http://www.norstedts.se/