Seria rozpoczęta przez Stiega Larssona będzie kontynuowana. W przyszłym roku ukaże się The Girl Who Lived Twice (polski tytuł “Ta, która musi umrzeć”) napisana ponownie przez Davida Lagercrantza. Informację tę podał brytyjski wydawca – Quercus Books.

Kiedy 6 część Millennium?

Premiera w Wielkiej Brytanii zapowiedziana jest na 22 sierpnia 2019 roku. Książkę można już nabyć w przedsprzedaży np. na brytyjskim amazonie zarówno w formacie cyfrowej jak i w twardej oprawie. Nie jest jeszcze znana data polskiej premiery ale patrząc na historię poprzednich części serii Millennium Davida Lagercrantza, możemy jej się spodziewać tego samego dnia lub najpóźniej jesienią 2019 roku.

Czy to ostatnia część Millennium?

W ubiegłym roku Lagercrantz w wywiadzie dla The Bookseller wspomniał, że chciałbym aby to była ostatnia część Millennium, której on będzie autorem ale czy to oznacza, że seria zakończy się na sześciu tomach? Być może wydawnictwo, które posiada prawa do “marki” wynajmie innego pisarza, który będzie odpowiedzialny za 7, a być może i kolejną część serii.
Przypomnijmy, że tej jesieni ukazała się film “Dziewczyna w sieci pająka” z udziałem m.in. Claire Foy, a premiera poprzednich książkowych przygód Lisbeth Salander oraz Mikela Blomkovista miała miejsce we wrześniu 2017 roku.

AKTUALIZACJA (MARZEC 2019)

W marcu poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowej książki z serii Millennium. Wiemy, że jej głównym tematem będą polityczne skandale oraz populizm władzy. W wywiadzie dla szwedzkiej gazety Dagens Nyheter, autor zwraca uwagę, że przepowiednia Stiega Larssona, który ostrzegał przed nietolerancją oraz ksenofobią właśnie się spełnia na naszych oczach. A wszystko dzięki m.in prezydentowi Stanów Zjednoczonych, którego określa mianem rasisty oraz tłumu internautów oklaskujących każde jego absurdalne posunięcie. Jednocześnie zwraca uwagę, na rosnące w Europie partie ksenofobiczne, które przy pomocy internetowych trolli, często z Rosji, zyskują na coraz większej popularności. Poza głównym wątkiem, Lisbeth Salander wyruszy do Moskwy aby wyrównać rachunki ze swoją siostrą. Jednak tym razem to Lisbeth ma być myśliwym, a jej siostra ofiarą…

“Ta, która musi umrzeć” – Kiedy premiera?

Przypomnijmy, że premiera 6 części Millennium Lagercrantza będzie mieć miejsce 22 sierpnia. Książka jest już do kupienia przedpremierowo np. w sieci EMPIK. W ostatnich dniach poznaliśmy również polską okładkę.

David Lagercrantz - Ta, która musi umrzeć - okladka