Jussi Adler-Olsen, najpopularniejszy autor powieści kryminalnych z Dani, powraca z kolejną częścią serii Departament Q. Nowa książka “Ofiara numer 2117” swoją premierę będzie mieć 27 października 2021.

Ósma część serii Jussi Adler-Olsena zdradzi nam więcej szczegółów na temat tajemniczej przeszłości Assada. Seria tragicznych zdarzeń doprowadzi go na skraj całkowitego załamania. O czym dokładnie będzie książka?

Dla szalonego duńskiego nastolatka Alexa, śmierć Ofiary 2117 staje się pretekstem do uwolnienia swoich morderczych impulsów. Dla Ghalliba, jednego z najbardziej brutalnych oprawców z Abu Ghraib, niesławnego więzienia Saddama Husajna, zamordowanie ofiary 2117 było pierwszym krokiem do zrealizowania powstającego od lat planu dokonania zamachu terrorystycznego. Dla Assada z Departmanetu Q ofiara 2117 jest pomostem z jego pogrzebaną przeszłością. I właśnie z pomocą Departamentu Q Assad będzie zmuszony skonfrontować swoje bolesne wspomnienia z lat spędzonych w Syrii i Afganistanie.

Nowa książka Jussi Adler-Olsena, tak samo jak pozostałe części cyklu, zostanie wydana przez Wydawnictwo Sonia Draga, a swoją premierę będzie mieć 27 października 2021 roku.

A kilka dni później, bo 3 listopada, odbędzie się spotkanie online z autorem książki. Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo Sonia Draga, smakksiazki.pl i Księgarnia Korekty.

Departament Q to cykl książek kryminalnych duńskiego autora Jussi Adler-Olsena. Opowiada o losach nowo powstałej komórki w policji mającej zajmować się przestępstwami sprzed lat, które nigdy nie zostały rozwiązane. Pierwsza część serii “Kobieta w klatce” swoją premierę w Polsce miała w 2011 roku i została wyjątkowo ciepło przyjęta przez czytelników.