Potwierdziły się informacje, które do nas docierały od kilku miesięcy, nowa książka Jo Nesbø nie będzie kontynuacją przygód Harry’ego Hole. Będzie to samodzielna powieść kryminalna.

Królestwo, kiedy premiera?

Premiera książki zaplanowana jest na 2 wrzesień 2020 roku. Ale już dziś można ją kupić w przedsprzedaży. Sprawdź gdzie najtaniej.

Przy okazji poznania polskiej daty premiery, została nam przedstawiona okładka książki.

Królestwo Jo Nesbø – Opis fabuły

W lutym 2020 roku Nesbø poinformował czytelników, na swojej stronie internetowej, o wydaniu nowej książki “The Kingdom“. “Królestwo” będzie niezależną książką, osadzoną w małym miasteczku pełnym tajemnic. Będzie to thriller psychologiczny na temat więzi między osieroconymi braćmi. Jak daleko posunie się jeden z nich aby strzec swojego brata?

Zanim ojciec Roya zginął w wypadku samochodowym, przekazał nastoletniemu synowi, aby ten chronił swojego młodszego, impulsywnego, brata Carla przed światem. Roy spełnił życzenie ojca i gdy zostali osieroceni, zaopiekował się nim. Ale Carl nie był zadowolony z życia w niewielkim miasteczku Os w norweskich górach. Wyjechał do Kanady aby zarobić fortunę.

Gdy nagle powraca do rodzinnego miasta, jest pełen pomysłów na przyszłość, chce wybudować hotel, który ma nie tylko zmienić życie ich dwojga ale całego miasteczka. Towarzyszy mu w tym jego piękna żona Shannon, którą poznał podczas podróży za ocean. Para burzy samotne i spokojne życie Roya budząc w nim coś znacznie niebezpieczniejszego niż zazdrość… strach. Powrót Carla grozi ujawnieniem starannie skrywanego sekretu rodzinnego.

Kim jest Jo Nesbø?

Nesbø należy do najpopularniejszych autorów skandynawskich kryminałów. Jego książki sprzedały się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Popularność przyniósł mu 12-tomy cykl z Harrym Hole. Policjancie z wydziału kryminalnego Oslo, który specjalizuje się w ściganiu seryjnych morderców. Poza tym jest autorem cyklu skierowanego do najmłodszych czytelników o Doktorze Proktorze oraz kilku innych samodzielnych dzieł.

źródło: https://jonesbo.com/book/the-kingdom/, https://www.penguinrandomhouse.ca, własne