Viaplay zaprezentował zwiastun drugiego sezonu norweskiego serialu kryminalnego Wisting. Polską datę premiery zaplanowania na 29 maja. Która z książek tym razem została zekranizowana?

Wisting sezon 2 – o czym?

2 sezon będzie koncentrował się wokół wydarzeń z 14 tomu książki Jørn Lier Horst pod tytułem Zła Wola. Seryjny morderca Tom Kerra (Odin Waage), zostaje przez policję przewieziony do lasu w celu ujawnienia ciała jednej ze swoich ofiar. Poza policją z Larviku, towarzyszą mu funkcjonariusze z Kripos oraz Line Wisting, której zadaniem jest dokumentowanie wizji lokalnej. Pomimo, że służby starały się zachować wszelkie środki ostrożności, Kerr’owi udaje się w spektakularny sposób uciec, raniąc kilkoro policjantów. Staje się jasne, że mężczyzna musiał mieć wspólnika. Wydarzenia te powodują, że niewielka miejscowość na południe od Oslo, znajduje się w centrum uwagi całej Norwegii. Wiliam Wisting (Sven Nordin) działa pod olbrzymią presją, musi jak najszybciej odszukać zbiegłego seryjnego zabójcę.

Wisting Sezon 2 – ile odcinków?

Początkowo sezon 2 miał składać się z ośmiu odcinków. W trakcie produkcji postanowiono go podzielić na dwa 4-odcinkowe sezony. Pomimo, że nie podano oficjalnego powodu, dla którego to zrobiono, możemy się domyślać, że ma to związek z COVIDem. Zdjęcia do 2 sezonu Wistinga rozpoczęto w październiku 2020 roku, jednak już po 10 dniach musiano je przerwać. Produkcja ponownie ruszyła w maju 2021 r. Z tego też powodu, 2 sezon będzie liczył 4 odcinki. Sezon 3, który nie został jeszcze w Polsce oficjalnie zapowiedziany, będzie ich miał również cztery.

Wisting serial – kiedy sezon 3?

Ponieważ 8 odcinków zostało podzielone na dwa sezony, możemy się spodziewać, że w najbliższych miesiącach zapowiedziany zostanie sezon 3. Jego oficjalna premiera w Skandynawii miała miejsce w kwietniu 2022 roku. Biorąc pod uwagę, że sezon drugi Wistinga pojawił się w Polsce blisko pół roku po europejskiej premierze, to ostatnich czterech odcinków możemy się spodziewać w Polsce jesienią 2022 roku.

Wisting sezon 2 – gdzie obejrzeć?

Serial Wisting, na podstawie książek Jørn Lier Horsta, to norweska produkcja. W Polsce wszystkie sezony tego serialu kryminalnego są dostępne w serwisie Viaplay.