Czwarta część cyklu książek, w której głównymi bohaterami są psycholog dziecięcy Freja oraz policjant Huldur, będzie mieć premierę 14 kwietnia. O czym będzie?

Znajdujący się na przedmieściach Reykjaviku Gálgahraun, był niegdyś miejsce egzekucji, dzisiaj to jedna z popularniejszych atrakcji turystycznych, aż do poranka gdy znaleziono tam wiszącego mężczyznę. Gwóźdź wbity w jego klatkę piersiową wykluczył samobójstwo. Ale kiedy policjanci udadzą się do jego mieszkania, czekał na nich kolejna zagadka. Czteroletni chłopiec, który jak się wydaje, nie miał żadnego związku z ofiarą. Skąd się tam wziął i gdzie są jego rodzice? Jego niepokojące rysunki sugerują, że był świadkiem czegoś strasznego.

Policjant Huldur będzie próbował wyjaśnić zabójstwo mężczyzny, a psycholog dziecięcy Freja będzie szukać rodziców chłopca oraz odkrywać tajemnicę

Pochodząca z Islandii Yrsa Sigurðardóttir jest znana przede wszystkim ze swoich serii książek kryminalnych. Debiutowała powieścią Trzeci znak wydaną w Polsce w 2006 roku.

Seria z Freją i Huldurem to nie tylko historia kryminalna ale również psychologiczny thriller pokazujący jak trudno kilkuletniemu dziecku pozbyć się traumy.