Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko okazja aby wesprzeć potrzebujących ale również możliwość zdobycia unikalnych pamiątek. Nie inaczej jest w tym roku podczas 28 finału. Fanów skandynawskich kryminałów powinny szczególnie zainteresować trzy aukcje.

Pierwsze dwie dotyczą “Pragnienia” Jo Nesbø. Na aukcje zostały wystawione te dwie książki z autografem autora. Na chwilę obecną (11 stycznia) cena pierwszego egzemplarza to 330zł, a drugiego 130zł. Poza “Pragnieniem” możemy wylicytować najnowszą książkę Camilli Läckberg “Złota klatka” z jej autografem. Jej cena to obecnie 255zł. Wszystkie aukcje kończą się 17 stycznia więc zainteresowani nie mają dużo czasu.

“Pragnienie” Jo Nesbø to jedenasta część cyklu z Harry’m Hole wydana w 2017 roku. Koncentruje się w okół seryjnego mordercy, który wykorzystuje Tindera do zwabienia swoich ofiar. “Złota klatka” to natomiast książka rozpoczynająca nową serię szwedzkiej autorki. Opowiada o kobiecie, która całe swoje życie podporządkowała mężowi, gdy próbuje się do niego uwolnić, rozpoczyna się jej koszmar, w którym ceną będzie córka.