Netflix opublikował pierwszy trailer zapowiadający serial “Młody Wallander”. To prequel, luźno powiązany z książkami szwedzkiego autora Heninga Mankela.

Świeżo upieczony absolwent akademii policyjnej Kurt Wallander (Adam Pålsson), jest świadkiem brutalnego morderstwa. Sprawa, którą będzie prowadził, zdefiniuje go nie tylko jako policjanta ale przede wszystkim człowieka.

Ci którzy spodziewali się historii dziejącej się w latach 70, czyli kiedy książkowy Kurt faktycznie był młody, mogą być rozczarowani. Akcja serialu będzie rozgrywać się współcześnie, więc nie do końca możemy mówić tutaj o prequelu jak opisuje ekranizację producent. Ile z książkowego Wallandera pozostanie w serialu? Przekonamy się już za kilka dni. Jedno jest pewne, tak jak w książkach, tak i w serialu Netflixa, główny temat będzie społecznie aktualny.

“Młody Wallander” Premiera

Premiera “Młodego Wallandera” będzie mieć miejsce 6 września. Serial Netflixa składać się będzie z 6 odcinków. Pomimo, że w obsadzie przeważają szwedzcy aktorzy, serial został nakręcony w języku angielskim.

Kryminały Heninga Mankela, z Kurtem Wallanderem, doczekały się już dwóch ekranizacji. Najpopularniejszą z nich stworzyło BBC, gdzie w główną rolę wcielił się Kennethem Branagh. Również szwedzkie TV4, stworzyło 32 odcinkowy serial na podstawie bestsellerowych kryminałów.

Kurt Wallander, to bohater, dzięki któremu rozpoczął się boom na skandynawskie kryminały. Pierwsze części serii, zostały wydane w latach 90 i cieszyły się olbrzymią popularnością nie tylko w Szwecji. Aktualne tematy, szwedzka prowincja i ciekawi bohater, to trzy określenia, które najlepiej określają książki z tego autora.