Camila Läckberg nie zwalnia tempa. Kilka miesięcy od ukazania się jej ostatniej książki, premierę będzie mieć kolejna. Mentalista, bo taki tytuł będzie nosić nowy kryminał Läckberg, tym razem został napisany w duecie. Współautorem jest Henrik Fexeus.

Nowa książka Läckberg została zapowiedziana już jesienią ubiegłego roku, jednak dopiero teraz poznaliśmy jej dokładną datę premiery w Polsce. Została ona zaplanowana na 23 marca. O czym będzie?

W Sztokholmie zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety, przebitej mieczami. Policja zastanawia się czy to wyrachowane morderstwo czy nieudana sztuczka magiczna. Prowadząca śledztwo Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera, znanego mentalistę, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Podczas kolejnych dni śledztwa, okazuje się, że sprawa ta jest podobna do wcześniejszych zbrodni. Staje się wtedy jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę.

Jak przyznają autorzy, jest to pierwszy tom nowej serii opowieści kryminalnych. Läckberg i Fexeus obiecują, że nie zabraknie w niej barwnych postaci, zaskakujących wydarzeń, a sama seria będzie trzymać w napięciu aż do końca.

Kim jest autorka wielu bestsellerów?

Szwedzka pisarka zyskała popularność dzięki stworzeniu jednej z bardziej poczytnych serii książek kryminalnych ze Skandynawii. Seria Läckberg sprzedała się w blisko 30mln egzemplarzy. Czytelnicy na całym świecie pokochali ją nie tylko za ciekawe zagadki kryminalne, ale przede wszystkim za wyjątkowy klimat. Akcja książek dzieje się we Fjällbace na południu Szwecji.

W ostatnich latach Läckberg wydała dwie książki “Złota klatka” oraz “Srebne skrzydła”. Pod koniec 2021 roku ukazał się jej zbiór opowiadań ” Idziesz do więzienia. Kobiety bez litości”.

Kim jest Henrik Fexeus?

Henrik Fexeus jest nikim innym jak… mentalistą! Zasłynął z szeregu eksperymentów psychologicznych w szwedzkiej telewizji. Napisał kilka książke, jedna z nich “Gra o władzę” została wydana w Polsce. Tematem jego zaintersowań jest mowa ciała. W swoich pracach stara się przedstawić mechanizmy, które pomogą przekonać naszych rozmówców do naszej racji.