Kasztanowy ludzik, czyli książka Sorena Sveistrupa, która w 2019 roku była jedną z najgłośniejszych skandynawskich premier doczeka się ekranizacji. Netflix pod koniec czerwca zaprezentował pierwszy teaser.

Akcja serialu rozpoczyna się na przedmieściach Kopenhagi gdzie zostają znalezione zwłoki kobiety pozbawione dłoni. Tuż obok ciała został pozostawiony kasztanowy ludzik. Kolejne dni przynoszą nowe ofiary psychopatycznego mordercy. Policja szybko udaje się ustalić, że tropy w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana z martwą – córki minister spraw społecznych. Sprawę jednak komplikuje fakt, że do jej zabicia przyznał się odsiadujący wyrok mężczyzna. Do śledztwa zostaje przydzielona trzydziestoletnia policjantka Naia Thulin oraz Mark Hess – oficer pracujący w głównej kwaterze Europolu w Hadze, nagle odesłany do Dani. Książka Kasztanowy ludzik to trzymający w napięciu thriller z nagłymi zwrotami akcji.

Kasztanowy ludzik – serial Netflixa

Netflix poinformował, że odpowiedzialny za serial będzie sam Soren Sveistrup czyli autor literackiego pierwowzoru oraz scenarzysta bardzo dobrego duńskiego serialu Forbrydelsen (The Killing). W głównych rolach zobaczymy m.in. takich aktorów jak Mikkel Boe Følsgaard, Iben Dorner, Danica Curcic, Lars Ranthe, Esben Dalgaard i Steen Hartung. Dokładna premiera sześcioodcinkowego serialu nie jest jeszcze znana, wiemy jedynie, że odbędzie się już jesienią tego roku