Książki są prawdopodobnie jednym z niewielu prezentów, który zawsze jest mile widziany. Większość z nas chce czytać więcej, a okres świąteczny daje nam na to czas. Poniżej przedstawiam ci książki kryminalne rodem ze Skandynawii, które swoją premierę miały w 2019 roku i idealnie będą się nadawać na prezent dla każdego miłośnika tego gatunku.


Książka kryminalna na prezent 2019

nóz - jo nesbo - okładkaNóż – Jo Nesbø

Książka rozpoczyna się w momencie gdy znany z tendencji autodestrukcyjnych Harry Hole, ponownie wpada w alkoholizm, zostaje wyrzucony z domu przez swoją żonę Rakel, jego dawny przeciwniki, Svein Finne, właśnie kończy odbywanie kary więzienia, a sam Hole został odsunięty na boczny tor w policji za swoją lekkomyślność. Czy może być gorzej? Tak. Jo Nesbø po raz kolejny udowadnia, że może. “Nóż” to idealny prezent dla każdego miłośnika thrillerów. Książkę bardzo dobrze się czyta, jest pełna zwrotów akcji i jak przystało na skandynawski kryminał wręcz epatuje chłodnym klimatem.

Sprwadź gdzie kupisz najtaniej

Soren Sveistrup - Kasztanowy ludzik - Okładka

Kasztanowy ludzik – Søren Sveistrup

Książka kryminalna, która miała swoją premierę całkiem niedawno bo w październiku. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika procedurali czyli gatunku gdzie żmudne śledztwo stawia się wyżej niż sensacyjne zwroty akcji. Sveistrupowi udało się stworzyć wciągającą historię, pełną napięcia i emocji, ze świetnymi postaciami, również drugoplanowymi. Warto dodać, że autor ma w swoim dorobku napisanie scenariusza do bardzo dobrze przyjętego serialu “The Killing”.

Sprwadź gdzie kupisz najtaniej

David Lagercrantz - Ta, która musi umrzeć - okladka

Ta, która musi umrzeć – David Lagercrantz

Ostatni część przygód Lisbeth Salander oraz Mikaela Bloomkvista i chociażby dlatego, każdy miłośnik serii Millennium na pewno będzie chciał ją przeczytać. Tym razem główna bohatera wyjedzie do Moskwy aby stoczyć ostatni pojedynek. W tym czasie Mikael  zajmuję się sprawą zabójstwa bezdomnego, który mógł mieć związek z Ministrem Obrony Szwecji.

Sprwadź gdzie kupisz najtaniej

Złota klatka - Camilla Läckberg - OkładkaZłota klatka – Camilla Läckberg

Książka napisana przez kobietę i dla kobiet. Opowiada historię Faye, która całe swoje życie podporządkowała mężowi i żyje w tytułowej złotej klatce. Gdy próbuje się z niej uwolnić, jej życie zmienia się o 180 stopni. Rozpoczyna walkę nie tylko o swoją przyszłość ale przede wszystkim o przyszłość córki. Idealny prezent świąteczny dla kobiety.

Sprwadź gdzie kupisz najtaniej

Łazarz – Lars Kepler

Prawdziwa książka akcji, w której aż roi się od nagłych zwrotów. Świętnie napisana, czyta się bardzo szybko, trudno się od niej oderwać. Spodoba się na pewno każdemu miłośnikowi powieści sensacyjnych. Warto zaznaczyć, że w przypadku tej serii z Joona Linna, warto znać kontekst całej historii dlatego żeby ją lepiej odebrać, warto poznać poprzednie części serii, a przynajmniej poprzednią.

Sprwadź gdzie kupisz najtaniej

Grafika ilustrująca wpis pochodzi z książki “Crime at Christmas” napisanej przez C. H. B. Kitchin’a.