Camilla Läckberg stworzyła jedną z najchętniej czytanych serii skandynawskich książek kryminalnych. To za co ją pokochali czytelnicy z całego świata, to nie tylko niesamowite intrygi, niepowtarzalny klimat czy precyzyjny język ale przede wszystkim bohaterowie.

Nordic noir ma reputację literatury mrocznej, brutalnej, z gęstą i surową atmosferą. Läckberg, udało się zachować część tych cech, jednocześnie dodając charyzmatycznych bohaterów z ich przyziemnymi problemami. Nie mogło się udać? A jednak! Pozbawienie charakterystycznej dla tego gatunku brutalności oraz wykorzystanie wątków obyczajowych, które chce się śledzić na przestrzenni kolejnych tomów jest siłą tej serii.

Olbrzymim atutem Sagi o Fjällbace są jej główni bohaterowie. Erika Falck, która dzięki swemu dziennikarskiemu instynktowi, staje się ważnym ogniwem podczas rozwiązywania kolejnych spraw oraz Patrik Hedstrom, jej mąż oraz komisarz policji.

Saga o Fjalbace – kiedy kolejny tom?

Od premiery ostatniej części Sagi o Fjällbace minęło już cztery lata. W tym czasie autorka napisała trzy nowe książki. Co pewien czas, pojawiają się plotki, które by sugerowały, że 11 Tom Sagi o Fjällbace powstaje i pojawi się w niedalekiej przyszłości. Jednak do tej pory, żadna z tych informacji nie została potwierdzona.

Wiemy jedynie, że autorka po wydaniu “Czarownicy” chciała odpocząć od Fjällbacki, Ericki i Patricka. Jednocześnie Camilla Läckberg nigdy jednoznacznie nie zaprzeczyła, że kolejne tomy jej popularnej serii się nie ukarzą. Czy przerwa od naszych ulubionych bohaterów jest już wystarczająca? Tego nie wiemy. Obecnie nie ma żadnych potwierdzonych informacji na temat kontynuacji Sagii o Fjalbace. Jeżeli tylko takie się pojawią, na pewno przeczytasz o tym na Nordicnoir.pl.