Erik Axl Sund

Erik Axl Sund

Dane personalne

  • Data urodzenia: Jerker Eriksson: 1974 Håkan Axlander: 1965
  • Miejsce urodzenia: Jerker Eriksson: Gävle (Szwecja) Håkan Axlander: Linköping (Szwecja)
  • Język: Szwedzki
Social:

Biografia

Erik Axl Sund to pseudonim szwedzkiego duetu Jerker Eriksson i Håkan Sundquist. Autorów znanych przede wszystkich z powieści „Obłęd”, „Trauma”, „Katharsis” które tworzą trylogię kryminalną „Oblicza Victorii Bergman”. Te mroczne i wciągające powieści od razu zdobyły uznanie nie tylko wśród krytyków, ale również czytelników. W 2016 roku Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chinach, Korei i kilku innych krajach trzy części zostały połączone w niesamowitą, jednotomową edycję. Erik Axl Sund pracuje obecnie nad drugą samodzielną odsłoną nowej trylogii Melancholia, która zostanie opublikowana w Szwecji w 2018 r. przez szwedzkiego wydawcę Ordfront.

Jerker Eriksson

Jerker Eriksson urodził się w Gävle w 1974 roku. Poza pisaniem jest również producentem muzyki elektro-punk. Pracował również jako dozorca, kierownik magazynu i bibliotekarz więzienny. Obecnie mieszka w Sztokholmie z żoną Sarą.

Håkan Axlander Sundquist

Håkan Axlander Sundquist urodził się w Linköping w 1965 roku. Przed rozpoczęcie kariery pisarza, pracował jako inżynier dźwięku oraz artysta. Ma na swoim koncie ponad 50 wystaw sztuki w Skandynawii. Obecnie mieszka w Sztokholmie ze swoją dziewczyną Niną i ich rocznym synem Ante.

źródło: http://www.erikaxlsund.com
x